Wienkra

Autoryzowany partner LG

LATS CAD

LG Electronics prezentuje pierwszy program CAD dla systemów VRF

Poznaj LATSCAD a zaoszczędzisz 60% swojego czasu!

LG Electronics Polska z dumą prezentuje swój pierwszy program doborowy CAD dla systemów o zmiennym przepływie czynnika chłodniczego. LatsCAD jest perfekcyjnie zintegrowany z interfejsem AutoCAD 2010 Professional (lub+) i działa jako nakładka programowa do projektowania systemów VRF w środowisku 2D. Aplikacja skierowana jest do biur projektowych branży sanitarnej, które pragną zwiększyć dokładność i efektywność swojej pracy.

Przy pomocy LatsCAD można zaprojektować skomplikowany system instalacji freonowej i odprowadzania skroplin dla systemów VRF, Multi-Split oraz Mono-Split dla rozwiązań komercyjnych. Dodatkowo program daje możliwość szybkiego zliczania zysków i strat ciepła w oparciu o założone średnie zyski ciepła przypadające na m2 powierzchni (W/m2), co jest bardzo przydatne w pracy pod presją czasu lub, gdy potrzebny jest wstępny dobór systemu klimatyzacji bez dokładnego bilansu energetycznego budynku.

Wszystkie obliczenia i symulacje w programie przeprowadzane są według typowych czynników ograniczających system VRF, takich jak: warunki temperaturowe, wymagane obciążenie chłodnicze i grzewcze, maksymalna długość instalacji freonowej, kombinacja parowniki-skraplacz, wydajność energetyczna czy odzysk ciepła w przypadku systemów 3-rurowych.

 

Dotychczas, systemy VRF były projektowane w osobnym programie doborowym, następnie schemat instalacji freonowej i odprowadzania skroplin był przenoszony do projektu CAD.

Obecnie, LatsCAD jest ostatecznym narzędziem do projektowania instalacji HVAC, pozwalającym zaoszczędzić nawet do 60% czasu w porównaniu do tradycyjnego procesu projektowego. Jest to aplikacja, która może być użyta przy wstępnym doborze na potrzeby projektu budowlanego, jak i przy projekcie wykonawczym. Wszelkie zmiany w projekcie instalacji klimatyzacji są o dużo szybsze i bardziej dokładne, nie wymagają dodatkowego czasu potrzebnego na przeliczenie instalacji i warunków w zewnętrznej aplikacji. Całość obliczeń dokonywana jest w czasie rzeczywistym, w środowisku CAD.

Kolejna funkcja programu - Manual Registration of Room – pozwala zaprojektować system klimatyzacji w oparciu o realny kształt pomieszczenia i założone średnie zyski ciepła przypadające na m2 lub wprowadzić obciążenie chłodnicze i grzewcze oraz dopasować automatycznie jednostki wewnętrzne do wymaganej przestrzeni instalacyjnej.

Podobnie, program znacznie ułatwia rysowanie orurowania. Wystarczy poprowadzić główną arterię między jednostkami wewnętrznymi a następnie wykorzystać funkcję „simple smart connection”, która automatycznie podłączy wszystkie klimatyzatory do wskazanej przez projektanta głównej rury.

W programie LatsCAD, za pomocą jednego kliknięcia myszką, można sprawdzić czy projektowany system spełnia wszystkie czynniki ograniczające takie jak: pokrycie zysków i strat ciepła w pomieszczeniu, warunki temperaturowe, maksymalne długości rur itp. Wszystkie urządzenia po przeprowadzeniu symulacji mają przypisany symbol, a rury freonowe i do odprowadzania skroplin przypisane średnice. Dodatkowo, opisy urządzeń można dowolnie modyfikować, a symbol średnicy rurociągu przemieszczać automatycznie wzdłuż narysowanej linii.

lets cad lets cad lets cad lets cad lets cad lets cad

Często się zdarza, że zaprojektowany system klimatyzacji trzeba kilkukrotnie modyfikować na różnych etapach pracy, dopasowując go do nowych wymagań klienta. Również w takiej sytuacji program LatsCAD daje duże wsparcie, bowiem umożliwia szybką zmianę jednostek wewnętrznych i zewnętrznych, bez konieczności zmiany całego projektu.

Po zakończeniu projektowania systemu przy pomocy LatsCAD, program wygeneruje: projekt wykonawczy w AutoCAD z legendami i dokładnymi opisami urządzeń, raport z konfiguracją systemu i charakterystyką budynku oraz najważniejsze detale na temat wydajności klimatyzacji według założeń projektowych.

Aplikacja LatsCAD oferuje wiele przydatnych narzędzi i funkcji, dzięki którym projektowanie jest szybkie, dokładne i efektywne!

Program LatsCAD można pobrać ze strony TUTAJ wraz z instrukcją instalacji. Dodatkowo, zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach dla projektantów, podczas których będzie można zapoznać się szczegółowo z wszystkimi funkcjami tego oprogramowania – ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE

Promocje
Nowości